САЛОН НАТУРАЛЬНОГО КАМНЮ

Натуральний камінь для цоколя: особливості та переваги

Залишити заявку
Потрібна консультація або залишилися питання стосовно товарів або послуг - заповніть форму і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Ваше ім'я*
Телефон*
Повідомлення
Натуральний камінь для цоколя: особливості та переваги
Натуральний камінь для цоколя: особливості та переваги

Натуральний камінь для цоколя: особливості та перевагиЦоколь використовується для того, щоб не допустити ймовірність просочування вологи та впливу морозу всередині будівлі, а також для захисту фасаду будинку від негативних впливів зовнішніх факторів. Щоб зберігалися всі характеристики, необхідна додаткове оброблення, у цьому допомагає будматеріал з натурального каменю. Мінерал доволі практичний в експлуатації та має чудовий зовнішній вигляд. Він помітний здалеку та дозволяє підкреслити екстер'єр будівлі. Якщо присутня прибудинкова ділянка, то камінь для обробки буде виглядати максимально гармонійно.

Тому тим, хто бажає створити дивовижний і неповторний дизайн рекомендується використовувати саме натуральний матеріал, що має розкішний та багатий вигляд. Компанія Pietra допоможе створити той дизайн, який буде підкреслювати стиль будови та її індивідуальність. Завдяки великому досвіду компанії й використанню сучасних технологій ви зможете отримати відмінний результат.

Характерні особливості

Для облицювання цоколя рекомендується використовувати великий і фактурний будматеріал. Найефектнішою та респектабельною поверхнею є та, для обробки якої застосовується плитка 10 або 15 см. Фактура й малюнок можуть бути будь-якими, виходячи із загального дизайну будови.

Оздоблення цоколя природним каменем має певні особливості. Ключова з них полягає у несумісності карбонатних порід мінералу з силікатними. Це викликано тим, що присутні у складі речовини можуть вступати в активну взаємодію, через що породи швидко руйнуються.

Слід пам'ятати, що природні будматеріали, використані для оброблення цоколя, укладають з маленьким люзом. Це необхідно для того, щоб при зміні обсягу мінералів не було суттєвих зрушень. Відбутися такі процеси можуть через зміну погоди, збільшення чи зниження вологості, температури повітря тощо. Тому при виборі потрібно враховувати особливості кожного каменю в індивідуальному порядку. Якщо оброблення виконується кількома матеріалами, то орієнтуватися потрібно на породу з більшою здатністю до розширення.

Основні види

Натуральний камінь для цоколя буває декількох різновидів. Серед них можна виділити наступні:

 1. Плитняк. Це найпопулярніший вид облицювання. Будматеріал має невисоку вартість, відмінну міцність й естетичний вигляд. При використанні плитняку виходить вишукана картина з гарним малюнком й ефектним поєднанням натуральних відтінків.
 2. Оброблений природний камінь, що складається з різних різновидів мінералів. Подібний варіант має форму смуги, окрайця (нарізка уздовж зовнішньої частини) або виконаний у вигляді галтованого будматеріалу.
 3. Плитка. Це мінерал, виготовлений з гірської породи будь-якої довжини, але при цьому фіксованої висоти. Внаслідок виробництва отримуємо природний облицювальний будматеріал з гладкою поверхнею.
 4. Модульна гранітна плитка. Має незвичайний вигляд, що дозволяє створити цікавий дизайн екстер'єру. Виріб для оброблення виходить довговічним і гарантує швидкий монтаж. Плитку можна укладати суцільною стіною, виключаючи рельєфи та шви.
 5. Бутовий камінь. Він належить до скельної породи, яка додає будові красивий декоративний ефект.

Обробка може виконуватися за допомогою плиток різних форм та розмірів. Виробники випускають елементи прямокутної, квадратної чи навіть багатокутної форми. Іноді компанії пропонують плитку нестандартної конфігурації. Вона складніше для укладання, але підсумковий результат виглядає дуже цікаво та нестандартно.

Основні переваги

Пропонований сучасними виробниками облицювальний будматеріал з натуральних матеріалів має безліч чудових характеристик. Оздоблення цоколя за допомогою природного каменю дозволяє поліпшити експлуатаційні особливості будови, адже мінерали відрізняються:

 1. Високою міцністю. Природний камінь здатний витримувати великі механічні навантаження.
 2. Достатньою вологостійкістю. Вкрита кам'яною плиткою поверхню цоколя не руйнується при впливі вологи, прямих сонячних променів, морозу тощо.
 3. Високою стійкістю до перепадів температури. Це дозволяє використовувати матеріал у будь-яких кліматичних умовах і в усіх куточках України.
 4. Естетичною привабливістю. Фасад набуває особливого дизайну, при цьому краса зберігається протягом тривалого часу.
 5. Великим експлуатаційним ресурсом. Плитка може протриматися багато років, оберігаючи стінку від негативних факторів.
 6. Простотою догляду. Забруднення не затримуються на поверхні та швидко змиваються навіть дощовою водою.

Кам'яну плитку легко монтувати. Збірка окремих елементів виконується на обрешітку, при цьому на оздоблювальні роботи не йде багато часу.

Особливості вибору

Перед тим як прийняти рішення виконувати оздоблення цоколя за допомогою натурального каменю, рекомендується обміркувати витрати. Якщо фінансовий ліміт дуже обмежений, то краще віддати перевагу пісковику або черепашнику. До економних матеріалів можна віднести кварцит – метаморфічну гірську породу, яка складається в основному з кварцу. Якщо розраховуєте на дорожчий мінерал, то зверніть увагу на граніт або бутовий камінь.

Далі продумайте, яка кольорова гамма вам ближче. Цокольний обробний будматеріал необхідно обирати під загальне оформлення будівлі. У певних ситуаціях вдасться підібрати мінерал, що має колір на кілька тонів темніше самого фасаду. Таке дизайнерське рішення буде виглядати дуже стильно.

Компанія Pietra пропонує відмінний вибір матеріалів, що дозволяють створити сучасний чи класичний дизайн екстер'єру. Великий досвід і надійне обладнання гарантують відмінний результат.