САЛОН НАТУРАЛЬНОГО КАМНЮ

5 простих правил догляду за виробами з натурального каменю

Залишити заявку
Потрібна консультація або залишилися питання стосовно товарів або послуг - заповніть форму і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Ваше ім'я*
Телефон*
Повідомлення
Top
Корисне
30 Марта 2021
Натуральний камінь – довговічний матеріал, тому він такий популярний в якості облицювання будівель і декору в інтер'єрі і ландшафтному дизайні.
5 простих правил догляду за виробами з натурального каменю

5 простих правил догляду за виробами з натурального каменю

Натуральний камінь – довговічний матеріал, тому він такий популярний в якості облицювання будівель і декору в інтер'єрі і ландшафтному дизайні. Попри його практичність і стійкість до природних факторів (перепади температури, вологість, ультрафіолет), варто подбати про збереження естетичного вигляду кам'яних виробів. Допоможуть в цьому кілька простих правил:

  1. Періодично протирайте кам'яні поверхні вологими (не мокрими) м'якими ганчірками. При необхідності додавайте спеціальні шампуні або інші неагресивні миючі засоби. Поверхню витирайте досуха.
  2. Плями, що вже в'їлися, відмивають нейтральними миючими засобами. Не можна використовувати гострі предмети та абразиви. Вони можуть подряпати відполіровані кам'яні поверхні. У рідкісних випадках, наприклад, для виведення маслянистих плям, що в'їдаються, слідів фарби або кави, допустимо використовувати спеціальні лужні засоби. Робити це потрібно локально. Намагайтеся звести до мінімуму час їх впливу на камінь.
  3. Кухонні стільниці не варто протирати складами, що містять кислоти. Корисно буде обробляти їх жиро- і водовідштовхувальними просоченнями.

Важливо: якщо на стільницях з граніту допустимо робити нарізку і ставити на них гаряче, то до покриття з мармуру та інших натуральних каменів потрібно ставитися набагато дбайливіше. Використовуйте спеціальні дошки і підставки.

  1. Час від часу бажано полірувати (попередньо очистивши) кам'яні елементи інтер'єру та екстер'єру спеціальними засобами, в основі яких міститься віск.
  2. Декоративні предмети з каменю, що знаходяться на вулиці, потрібно періодично обробляти просоченнями, що відштовхують бруд і воду. Перед цим позбудьтеся пилу і плям на них.

Важливо: засоби, у складі яких одночасно присутні хлорка і аміак, можуть негативно впливати на загальний вигляд кам'яних виробів, тому їх використання виключено.

При серйозних механічних пошкодженнях (глибокі подряпини, відколи) виникає необхідність реставрації. Це можна зробити самостійно за допомогою шпаклівки, індивідуально підібраною під той чи інший вид каменю. Після висихання поверхню полірують воском. При складніших дефектах краще скористатися послугами професіоналів.

Належний догляд і дбайливе поводження з натуральним каменем не тільки продовжать термін його служби, але і збережуть первозданну красу цього чудового природного матеріалу.