САЛОН НАТУРАЛЬНОГО КАМНЮ

Мармурова крихта ─ особливості матеріалу

Top
Корисне
07 Сентября 2021
Мармурова крихта ─ класичний оздоблювальний матеріал, що складається з дрібних гранул і компонента, який володіє зв’язуючими властивостями. Вона виробляється із шматків природного каменю, з яких неможливо виконати повноцінний виріб.
Мармурова крихта ─ особливості матеріалу

Якими особливостями володіє крихта з мармуру, які види матеріалу існують

Мармурова крихта ─ класичний оздоблювальний матеріал, що складається з дрібних гранул і компонента, який володіє зв’язуючими властивостями. Вона виробляється із шматків природного каменю, з яких неможливо виконати повноцінний виріб. Мармурова крихта буває білих відтінків і кольорова. Забарвлення може мати природне або штучне походження. Матеріал відрізняється екологічністю, т. я. не включає в своїй основі токсичні домішки.

Які існують різновиди крихти

Основа класифікації ─ колір мармурових гранул. Великий вибір відтінків дозволяє використовувати крихту для вирішення різних дизайнерських завдань. Виходячи з цієї особливості, розрізняють:

 • гранули сірих відтінків;
 • білу крихту;
 • кольорові гранули. Крихта буває найрізноманітніших відтінків ─ рожевого, оранжевого, жовтого, червоного, чорного, блакитного тонів.

Розміри фракцій не впливають на глибину і насиченість кольору. Існують технології, що дозволяють посилити яскравість природного відтінку.

Де використовують матеріал

Властивості та особливості мармурової крихти зумовили її різнопланове застосування в будівельній галузі. Вона затребувана для виготовлення мозаїчних підлог і тротуарної плитки, для оздоблення фундаменту, виготовлення пам'ятників.

Матеріал часто включають до складу цементу, будівельних розчинів і сумішей, фарбувальних складів. Вироби, покриті мінералом, набувають підвищену стійкість до зношування.

У декоративної сфері матеріал особливо затребуваний в ландшафтному дизайні. Його використовують для облаштування клумб, терас і садових доріжок.

Мармурові гранули служать відмінною засипанням для акваріумів. Їх застосовують для декорування годинників, панно, виробів з кераміки та порцеляни. В останньому випадку крихта не тільки збільшує естетичні властивості предметів декору, але і покращує їх міцність.

Дренажні властивості

Крихта з мармуру відома не тільки своїми декоративними, але й практичними характеристиками. Одне з головних її якостей ─ поліпшення дренажу території. Матеріалом посипають кола навколо дерев. Такий підхід дозволяє уникнути перегрівання землі. Додатковий плюс ─ підтримка нормального рівня рихлості і вологості. На ґрунті, посипаним гранулами, практично не ростуть бур'яни. Для облагороджування ділянки оптимально підходить певний вид матеріалу, який має білий відтінок. Цей колір відображає ультрафіолет, не дозволяючи ґрунту надмірно нагріватися.

Використання при оформленні та в будівництві

Крихта з мармуру застосовується для облаштування об'єктів ландшафтного дизайну. Її часто включають до складу сировини для виготовлення декоративних предметів з порцеляни, кераміки. Матеріал має і суто практичне призначення. Його використовують як водяний фільтр, як посипання для доріг в холодну пору року.

Особливо широко він застосовується в будівництві. Цьому сприяють екологічна чистота і привабливий вигляд. Завдяки таким якостям матеріал служить основою для виготовлення багатьох об'єктів будівництва:

 • сходи;
 • стіни;
 • покриття для підлоги;
 • стільниці;
 • підвіконня;
 • каміни;
 • сантехнічні вироби.

Ще одна сфера застосування ─ покриття автостояночних територій і автозаправних станцій, торгових центрів та інших об'єктів, до яких висуваються підвищені вимоги по пожежної безпеки.

Розміри мармурової крихти

Основою для класифікації виступає середній діаметр гранул. Цей параметр називають фракцією. Виділяють кілька її варіантів:

 • дрібна. Розміри гранул неможливо виміряти. Матеріал відомий як венеціанська штукатурка. Назва фракції ─ мармуровий пил;
 • до 2 мм. Назва фракції ─ мармуровий пісок;
 • 2-5 мм;
 • 5-10 мм;
 • 10-20 мм. Це найбільші гранули. Назва фракції ─ мармуровий щебінь.

Крім того, існує поняття насипної щільності. Цей параметр використовують, щоб визначитися з кількістю необхідного матеріалу. Обчислити щільність можна шляхом співвідношення маси й обсягу. Чим вища фракція, тим більшу вагу мають гранули.

Переваги використання мармурової крихти

Матеріал характеризується відмінними експлуатаційними властивостями:

 • підвищений рівень міцності. Опір ударних впливів ─ не менше 300 мм, стійкість до фізичного руйнування - не менше 50 МПа. Крім того, додавання мармурових гранул в сировині надає виробам поліпшені експлуатаційні властивості. Як приклад можна привести предмети декору з фарфору та кераміки, які отримують підвищену стійкість до механічних пошкоджень;
 • довговічність. Вироби, до складу яких входить крихта з мармуру, практично не схильні до природного зносу;
 • стійкість кольору. Мармурові гранули не вигоряють під сонячними променями. Вони зберігають глибину і яскравість відтінку протягом усього періоду експлуатації;
 • різноманітність колірних рішень. Крім природних кольорів, на ринку в достатку представлена ​​крихта, пофарбована штучно. Використання безпечних барвників виключає негативний вплив матеріалу на людину і природу;
 • простота обробки, стійкість до метеорологічних чинників. Матеріал зберігає естетичні та експлуатаційні властивості в будь-яку погоду і пору року. Поглинання води не перевищує 0,75%. Зниження міцності під впливом вологи мінімальне. Воно становить не більше 30%;
 • безпеку. Мармурова крихта відрізняється природним походженням, тому в її складі відсутні шкідливі складові. За рахунок цього вона знайшла широке застосування як в зовнішніх, так і у внутрішніх роботах;
 • доступна вартість. Гранули коштують набагато дешевше цільного мармуру. Ціна визначається в залежності від фракції, кольору та інших характеристик. Різноманітність цінових пропозицій дозволяє клієнтам підбирати варіанти, оптимально відповідають запитам і фінансовим можливостям;
 • стійкість до вогню. Крихітка відноситься до пожежобезпечних матеріалів, що служить ще однією передумовою для її застосування у внутрішніх роботах і для оздоблення фасаду.

Якщо врахувати численні переваги, то не дивує факт, що мармурова крихта не втрачає актуальності протягом століть.