САЛОН НАТУРАЛЬНОГО КАМНЮ

Сляби: особливості, способи видобування та виробництва

Залишити заявку
Потрібна консультація або залишилися питання стосовно товарів або послуг - заповніть форму і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Ваше ім'я*
Телефон*
Повідомлення
Top
Корисне
01 Ноября 2021
Під поняттям сляб мається на увазі плоский зріз натурального каменю, у якого є специфічні візерунки. Кожен елемент унікальний, індивідуальний. Подібні заготівлі сьогодні дуже популярні. Вони використовуються для створення елементів меблів, при підготовці виробів для декорування приміщення.
Сляби: особливості, способи видобування та виробництва

Під поняттям сляб мається на увазі плоский зріз натурального каменю, у якого є специфічні візерунки. Кожен елемент унікальний, індивідуальний. Подібні заготівлі сьогодні дуже популярні. Вони використовуються для створення елементів меблів, при підготовці виробів для декорування приміщення. Сляби з каменю до смаку не тільки поціновувачам розкоші, але й тим, хто любить натуральні матеріали з характерними текстурами природних мінералів.

Приваблюють також тривалість експлуатації правильно обробленого виробу та його можливість органічно вписуватися у будь-який інтер'єр: сучасний, класичний, лофт, скандинавський, готика, модерн, кантрі тощо. При цьому головне – підібрати тип матеріалу, що відповідає за кольором та текстурою дизайну приміщення.

Особливості створення слябів

Пласкі заготівлі з натурального мінералу не є готовою продукцією та потребують подальшого професійного оброблення. Це можна зробити лише на профільному обладнанні.

Зазвичай вироби поліруються з одного боку, а з іншого шліфуються. Це можна пояснити тим, що у багатьох готових меблевих конструкціях видно лише одну частину та бічні зони. Зворотний бік ховається, тому він не потребує складної обробки. Зустрічаються матова та глянсова поверхні. Ще буває шорстка текстура, але це доволі рідко.

Зворотний бік можна відполірувати, як лицьовий. Подібна операція виконується під час створення продукції, у якої кам'яний пласт проглядається з усіх боків. Наприклад, це актуально при випуску стільниць для барних стійок.

 

Різновиди слябів

Якщо при виробництві виникає необхідність отримання міцного, стійкого до механічних впливів виробу, то рекомендується віддати перевагу класиці – мармуру та граніту. Ці камені добре переносять перепади температури, контакти з кислотами. Деякі зразки мають неповторний візерунок, унікальне забарвлення. Вони можуть мати матову чи глянцеву однотонну поверхню, що виглядає стримано, елегантно.

Крім мармурового чи гранітного каменю, використовується травертин. Його позитивні характеристики включають відмінну стійкість до вологи та перепадів температури. Малюнок на поверхні та відтінок відрізняються залежно від різновиду каменю.

Габарити та товщина слябів

Основна форма заготівель прямокутна. Довжина виробів з мармуру та граніту може змінюватись від 1,8 до 3 м, ширина – від 0,6 до 2 м. Розміри заготівель з кварцу схожі. Їхня довжина переважно становить від 3 до 3,2 м, а ширина – від 1,24 до 1,55 м.

Стандартна товщина слябів з мармуру або граніту знаходиться у межах 20-40 мм. Вироби з кварцу бувають по 20 та 30 мм. Іноді кварцовий камінь виготовляють по 12-13 мм. Ці тоненькі плити – оптимальний варіант для створення панелей для стін, які встановлюють над стільницею, а також для оздоблення стін у басейні, у ванній кімнаті.

Інколи використовують сляби з кварцу, товщина яких перевищує 30 мм. Отримати такі заготівлі можна завдяки технології підклеювання шарів до відповідного показника.

Головні характеристики слябів

Плити, виготовлені з природних мінералів, відрізняються акуратними зрізами. Це є причиною того, що сляби коштують дорожче, ніж модульні системи з неохайними стиками. Після термічного оброблення структура поверхні плити змінюється. Вона набуває нековзної текстури.

Великою перевагою слябів є те, що плити застосовують практично скрізь. Після ретельного оброблення заготівля відповідає критеріям подальшого застосування. Оскільки поверхня має унікальний гарний візерунок, сляби нерідко використовують дизайнери для створення дорогих проєктів.

У майстернях з них вирізають кухонні стільниці, підвіконня, сходи та решту предметів інтер'єру. Переважно кам'яні заготівлі потрібні майстрам, що виготовляють вироби за індивідуальним замовленням. З полотен є можливість виготовляти продукцію нестандартних розмірів та форм.

Види оброблення слябів

Видобуток базового матеріалу виконується у гірських розрізах. Поставляються мінерали у вигляді великих брил. У процесі виробництва основу розпилюють на сляби. Далі виконується оброблення, що відбувається декількома методами. Поверхня може отримувати одну з таких текстур:

  • розпиляна;
  • полірована;
  • шліфована.

Виріб роблять з окантовкою чи без неї. Це дозволяє підібрати варіант, що максимально відповідає поставленій меті та очікуваному результату.

Мармурові сляби

Мармур вважається декоративним мінералом. Якщо завдати сильного удару, або будуть різкі перепади температури, поверхня може потріскатися.

Мармур часто використовують при створенні елементів кухонних і столових предметів меблів, а також панелей для стін, сходів, порталів камінів тощо. Можна виділити такі кольори:

  • рожевий;
  • жовтий;
  • блакитний;
  • сірий.

Найпопулярнішими є мармурові мінерали, які видобувають на Південному Кавказі, Уралі, у Греції, на Кубі та у Сибіру. Сам камінь дрібнозернистий, має різні фактури. Матеріал простий у догляді, не потребує спеціальних засобів для оброблення.

Гранітні сляби

Граніт є гірською породою, яка виглядає надзвичайно гарно та стильно. Камінь містить у структурі кварц, ортоклаз і прозорі шаруваті мінерали. Текстура дуже міцна, що дозволяє створювати вироби високої якості. Кольори гранітних слябів різноманітні. Найпопулярнішими вважаються:

  • темно червоний;
  • блакитний;
  • сірий.

Через високу міцність виготовлення виробів з граніту доволі складне. Матеріал непросто різати на невеликі заготівлі.

Сляби з граніту часто використовують при оздобленні поверхонь великих площ. З цієї сировини роблять сходи, карнизи, тумби тощо.

Сляби з травертину

Характерна особливість травертинового каміння – значна вага. Мінерал має високу міцність, проте він м'якший за граніт. Отримані сляби переважно використовують для облицювання фасадів, створюючи цікаві екстер'єри. Ще їх застосовують для виробництва кухонних стільниць, плитки та ін.

Серед переваг травертину можна виділити значну міцність, зносостійкість та привабливість. Камінь має велике розмаїття фактур. Окремі види мінералу нагадують граніт, мармур чи навіть деревину. Така різноманітність дозволяє підібрати оптимальний варіант для конкретного дизайну, наповнивши інтер'єр чи екстер'єр колоритом.