САЛОН НАТУРАЛЬНОГО КАМНЮ

Акрил і кварц. В чому різниця?

Top
Корисне
15 Сентября 2021
Для покупців на першому місці стоїть естетика. Якщо зовні матеріал подобається, значить, вже можна розглядати варіанти. Якщо в подальшому влаштовують характеристики, довговічність, міцність і ціна, то товар купується.
Акрил і кварц. В чому різниця?

Акрил і кварц: в чому різниця, що краще вибрати

Для покупців на першому місці стоїть естетика. Якщо зовні матеріал подобається, значить, вже можна розглядати варіанти. Якщо в подальшому влаштовують характеристики, довговічність, міцність і ціна, то товар купується. Найпопулярнішими на будівельному ринку зараз є кварц або акрил. Ці матеріали використовуються для виготовлення стільниць, підвіконь, меблів. Виглядають вироби красиво, мають відмінні експлуатаційні характеристики і довгий термін служби. Щоб визначитися, що краще: кварц або акрил, потрібно дізнатися більше про кожний матеріал і його властивості.

Кварц і його властивості

Твердий кристалічний мінерал, що складається з атомів кремнію і кисню (діоксиду кремнію). Це другий за популярністю мінерал, який використовується в різних галузях. Він є основним компонентом гірських порід (магматичних, метаморфічних і осадових), утворюється при будь-яких температурах. Кварц в чистому вигляді має прозорий або білий колір, але різні домішки можуть викликати зміну відтінку на фіолетовий, рожевий, коричневий, чорний, сірий, зелений, помаранчевий, жовтий, синій або червоний.

Основні переваги: ​​

 1. Деякі кристали кварцу мають п'єзоелектричну властивість. Тобто, здатні генерувати електричний потенціал при впливі механічної напруги.
 2. Кварц – один із найтвердіших мінералів, що зустрічаються в природі. Тому він не схильний до швидкого руйнування.
 3. Має дуже високу температуру плавлення.
 4. Хімічно стабільний, не вступає в реакції з іншими речовинами.
 5. Кристали кварцу візуально привабливі, можуть бути різних кольорів.

Матеріал затребуваний в ювелірній справі, при виготовленні годинників, у вогнетривкій та ливарній промисловості. Його використовують при виробництві столів і стільниць в офісах та приватних будинках. Щоб зрозуміти, в чому різниця між акрилом і кварцом, дізнаємося властивості другого матеріалу.

Акриловий камінь і його властивості

Акрил являє собою прозорий пластик. Матеріал схожий на полікарбонат тим, що він підходить для використання в якості ударостійкої альтернативи склу. Вперше він був створений в 1928 році, а через п'ять років був виведений на ринок компанією Rohm and Haas. Акрил вважається одним з найпрозоріших та доступних пластиків на даний час.

Плюси:

 • чудова оптична чіткість і прозорість;
 • висока стійкість до коливань температури;
 • ударостійкість. Вона в 17 разів вища, ніж у звичайного скла.

Матеріал підходить для точної обробки. Він важить в два рази менше скла. Не реагує на більшість хімічних речовин.

Акрил має певні властивості, що робить його ідеальним для використання в медицині, будівництві, дизайні, у виготовленні біжутерії і т. д.

Якщо Ви вибираєте матеріал, який найкраще підійде для Вашого приміщення, то варто знати, що акрил або кварц для стільниці – ідеальний варіант. Те, що вони володіють великою кількістю переваг, радує, але який з них краще вибрати?

Кварцові стільниці

Робочі поверхні з штучного кварцу – найпопулярніший вибір як для домашнього, так і для комерційного використання. Такі столи складаються з поліестеру, меленого кварцу і пластмаси. Готова продукція вражає уяву. Багато людей вибирають кварц, адже він може виглядати так само ефектно, як граніт. Варто порівняти стільниці з акрилу і кварцу, тому що ці моделі зачаровують своєю красою. Вибір зробити буде важко.

Акрил

Другий варіант – акрилова стільниця з твердою поверхнею. В основному складається з акрилу, але іноді містить епоксидну смолу і невелику кількість інших матеріалів. Основна відмінність між кварцовими та акриловими стільницями полягає в тому, що перша сировина імітує натуральні матеріали, а друга буває найрізноманітніших кольорів і дизайнів.

Переваги і різниця кварцу та акрилу

Кварц і акрил стійкі до впливу тепла, вологи і хімічних реагентів. Вони не вимагають особливого догляду, доступні за цінами. Розглянемо докладніше:

 1. Термостійкість. Стабільно міцний матеріал стійкий до нагрівання. Це означає, що Ви можете ставити гарячі підноси, сковороди та інші інструменти, не спалюючи і не знебарвлюючи матеріал.
 2. Вологостійкість. Оскільки стільниці з твердою поверхнею непористі, вода та інші рідини не можуть проникати всередину. Це робить вироби ідеальними для кухонь та ванних кімнат.
 3. Стійкість до плям. Відсутність пор означає, що пролита рідина не може проникнути в матеріал. В результаті Ваші стільниці з меншою ймовірністю забрудняться, змінять колір.
 4. Стійкість до бактерій, цвілі і грибка. Це теж заслуга непористої поверхні. Мікроорганізми не можуть проникнути всередину.
 5. Низькі експлуатаційні витрати. Крім стійкості до плям, стільниці з твердою поверхнею вимагають мінімального обслуговування, оскільки їх ніколи не потрібно повторно фарбувати, полірувати. Все, що Вам доведеться робити, – це регулярно витирати рідини, бруд, пил і крихти.
 6. Стійкість до механічних пошкоджень. Стільниці з твердою поверхнею можуть служити десятиліттями без тріщин. Будь-які незначні подряпини легко зашліфувати.

Акрил і кварц заслуговують на окрему увагу. Ці матеріали коштують дешевше, ніж мармур і граніт, але їх міцність і довговічність можуть скласти конкуренцію. Що краще? Тут думка не може бути однозначною, тому що кварц і акрил йдуть зовсім поруч за властивостями і привабливості. Вибір залежить від індивідуальних переваг.