САЛОН НАТУРАЛЬНОГО КАМНЮ

Що робити, якщо Ви пошкодили мийку з натурального каменю?

Top
Корисне
17 Сентября 2021
Хоча багато виробників намагаються запропонувати штучні матеріали покупцям замість натуральних, популярність останніх не падає. Дуже красиво виглядають стільниці, раковини, фасади, сходи, зроблені з граніту або мармуру.
Що робити, якщо Ви пошкодили мийку з натурального каменю?

Що робити, якщо Ви пошкодили мийку з натурального каменю?

Хоча багато виробників намагаються запропонувати штучні матеріали покупцям замість натуральних, популярність останніх не падає. Дуже красиво виглядають стільниці, раковини, фасади, сходи, зроблені з граніту або мармуру. Це міцні камені, які утворилися під дією високих температур, мінералів і магми, пролежавши в товщі землі не один десяток років. Навіть ці фактори не вплинули на їх міцність. Так, граніт важко розколоти, але це можливо. Пропонуємо поради, якщо Ви пошкодили мийку з натурального каменю.

Плями

В цілому, граніт досить стійкий до появи плям. Однак навіть такий звичний засіб, як вода, може викликати тимчасове знебарвлення. Справа в тому, що граніт – пористий матеріал. Якщо його не обробляти, рідини можуть проникнути під поверхню. Небезпечними є масло, вино, соки.

Як відновити мийку з натурального каменю, якщо в неї вбралися природні барвники? Хороший спосіб видалити стійкі масляні плями – приготувати домашню пасту з ацетону і харчової соди. Залиште суміш на ніч, потім витріть її і змийте водою. Цей процес можна повторити 2-3 рази, щоб повністю видалити пляму. Якщо слід залишився і після трьох разів маніпуляцій, значить, барвник занадто глибоко проник в пори каменю. Тут буде потрібна допомога професіонала.

Травлення

Це результат хімічної реакції на поверхні граніту або іншого природного каменю з кислотними хімікатами, продуктами харчування. Часто все може виглядати як водяні розводи, плями, але, по суті, це фізичне пошкодження. Якщо воно досить серйозне, буде потрібна допомога фахівця з реставрації каменю. Таким чином, це той випадок, коли профілактика є ключовим моментом!

Найбільш частими причинами травлення можна назвати звичайні побутові миючі засоби (більшість з них містять нашатирний спирт або інші кислоти), оцет, вино, кава і газовані напої. Не залишайте надовго краплі на поверхні, якщо Ви щось пролили. Крім того, використання обробної дошки важливо не тільки для полегшення роботи з ножами, а й для запобігання утворення плям від травлячих рідин під час приготування їжі. Нанесення герметика на стільницю – найкращий спосіб убезпечити її від появи слідів. Хороший засіб – це перший крок до запобігання незворотних ушкоджень. Регулярне полірування – відмінний спосіб запобігти пересиханню плям. Мильну піну, водяні розводи та кільця під контейнерами з милом набагато легше очистити з добре відполірованої поверхні.

Удари

Пошкодження мийки з натурального каменю можуть виникнути від механічної дії. Граніт –матеріал міцний, але не вічний. На жаль, можуть з'явитися відколи, тріщини, особливо на кутах або краях раковини. Це часто відбувається при переміщенні важкої побутової техніки, падінні каструлі на край або зіткненні зі сходами під час ремонту кухні.

Невеликі відколи не будуть сильно вибиватися із загального малюнка. Камінь не може зовсім тріснути навпіл. Якщо сталося саме це, тоді своїми руками тут навряд чи вийде впоратися. Потрібно звернутися до майстра, який візьметься за реставрацію Вашої раковини.

Тріщини

При нормальному використанні граніт з тріщинами зустрічається дуже рідко. Більшість розтріскувань відбувається під час маніпуляцій при виготовленні та установці. Однак є кілька нюансів, про які потрібно знати, щоб не допустити відколів. Намагайтеся не ставити на стільницю важкі предмети, не ставайте на неї, наприклад, щоб дістатися до верху шафи. Якщо навантаження не буде правильно розподілене, камінь не витримає.

Хоча граніт зазвичай досить стійкий до нагрівання, надмірно гаряча сковорода може викликати досить великий перепад температури, щоб розколоти камінь.

Теплові пошкодження

Що робити, якщо пошкодили мийку з натурального каменю високими температурами? Герметик і обробка граніту можуть втратити колір. Іноді вони чорніють від нагрівання. Якщо навіть пошкодження не видно, герметик може втратити свою ефективність. В результаті стільниця буде сильніше реагувати на плями та кислотні впливи.

Завжди ставте під гарячий посуд підставку, щоб запобігти нещасному випадку.

Подряпини

Більш твердий матеріал може подряпати м'який. Граніт оцінюється приблизно в 6-7 балів за шкалою Мооса (для порівняння: алмаз - 10). Це означає, що кухонний ніж не зможе пошкодити поверхню, на відміну від дорогоцінних каменів. Тому будьте обережні.

Деякі види керамограніта теж можуть пошкодити поверхню, наприклад, підставки і ножі для піци, кераміка, фарфор і мармурові дошки. Слід відзначити такий момент: те, що може виглядати, як подряпина, насправді часто виявляється травленням від кислої рідини.

Мийка з натурального каменю: догляд

Граніт – міцний і привабливий камінь. Його зазвичай використовують для виготовлення раковин на кухні і у ванних кімнатах. Мінеральні відкладення через жорсткість води часто залишають характерні розводи. Вони особливо помітні на чорних та інших темних поверхнях. Ретельне очищення м'яким миючим засобом з подальшим нанесенням легкого шару оливкової або мінеральної олії допоможе видалити дефект, повернути блиск і захистити гранітну раковину, не пошкодивши камінь. Робіть процедуру раз на тиждень. Тоді мийка буде виглядати ідеально.

Алгоритм дій:

  1. Ретельно промийте гранітну раковину гарячою водою. Змочіть неабразивну серветку і нанесіть 2 або 3 краплі м'якого засобу для миття посуду.
  2. Очистіть поверхню, приділяючи особливу увагу ділянкам з нальотом.
  3. Ретельно промийте раковину теплою водою, щоб видалити всі сліди миючого засобу.
  4. Витріть все насухо.
  5. Нанесіть 1-2 чайні ложки оливкової або мінеральної олії на чисту і суху тканину. Ретельно протріть гранітну раковину, щоб речовина рівномірно розподілилося тонким шаром. Зачекайте хвилину, а потім видаліть надлишки чистою ганчіркою, щоб відновити колір і блиск.

Складного догляду натуральний камінь не вимагає. Однак варто бути обережними при експлуатації, щоб зберегти природну привабливість матеріалу.