САЛОН НАТУРАЛЬНОГО КАМНЮ

Використання натуральних каменів в ландшафтному дизайні

Залишити заявку
Потрібна консультація або залишилися питання стосовно товарів або послуг - заповніть форму і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Ваше ім'я*
Телефон*
Повідомлення
Top
Корисне
07 Августа 2021
Частиною ландшафтного дизайну виступає натуральне каміння. Вони здатні створити гармонійну композицію завдяки своїй автентичності, неповторності та різноманітності. Розрізняють мінерали за формою, розміром і відтінком. При цьому величезна кількість варіантів завжди підштовхує на свіжі ідеї для екстер'єру. В результаті виходять дуже злагоджені композиції, які не залишаться без уваги.
Використання натуральних каменів в ландшафтному дизайні

Використання натуральних каменів в ландшафтному дизайні

Частиною ландшафтного дизайну виступає натуральне каміння. Вони здатні створити гармонійну композицію завдяки своїй автентичності, неповторності та різноманітності. Розрізняють мінерали за формою, розміром і відтінком. При цьому величезна кількість варіантів завжди підштовхує на свіжі ідеї для екстер'єру. В результаті виходять дуже злагоджені композиції, які не залишаться без уваги.

Основна класифікація

Хочете включити декоративне каміння в ландшафтний дизайн? Тоді не варто розпорошуватися на придбання безлічі різних мінералів, сподіваючись на те, що вони будуть гармонійно поєднуватися між собою. Краще загострити увагу на одному виді, який вам найбільше до смаку і максимально поєднується з навколишнім середовищем. Це дозволить створити ефект натуральності, що притаманний живій природі. Дизайнери радять вибрати 2-3 типи каменів і використовувати їх для композиції.

Щоб правильно прийняти рішення та визначитися з тим, які зразки вам підійдуть, рекомендується ознайомитися з усіма видами. Виходячи з походження мінералів, розрізняють наступні:

  1. Вулканічної породи. Сюди можна віднести таке каміння, як граніт, базальт, діорит, пірит і діабаз. Подібні матеріали мають міцну основу та суттєву вагу, тому вони збережуть свою форму на ділянці століттями. Особливість полягає в декоративності. Існує велика палітра кольорів, що дає можливість створити будь-який стиль інтер'єру. Виглядають камінчики ефектно навіть в первозданному виді, проте вони нерідко піддаються шліфуванню, що значно покращує стан. Серед мінусів виділяють тільки один – велику вартість.
  2. Осадової породи. До них належать: піщаник, черепашник, туф і доломіт. Ці мінерали знаходять в товщі землі, де вони залягають пластами. Для осадових порід характерна наявність шаруватої пористої структури, через що матеріал не переносить удари (може розсипатися). Часто за допомогою цих каменів виконують оздоблення фасаду будівлі, сходи, підлоги, бордюрів на ділянці. Майже усі мінерали з даної категорії мають м'які світлі природні відтінки та неповторний візерунок. Брили легко піддаються обробці, тому з них швидко можна зробити плитку. Одна з ключових переваг – невисока ціна.
  3. Метаморфічні породи. Сюди відносяться: шунгіт, мармур, сланець і гнейс. Такі матеріали є осадовими, однак володіють більшою стійкістю до механічних впливів, ніж попередній варіант. Тому їх можна залучити в різних видах робіт.

Виходячи з розмірів, натуральне каміння буває наступних типів: брили, валуни, галька, щебінь. Перші два види мають великий розмір. Відрізняються тим, що брили з необробленою поверхнею, а валуни – округлої гладкої форми. Галька – круглястий декоративний матеріал. Розмір і колір можуть відрізнятися. Що стосується щебеню, то це технологічний камінь, який з’являється внаслідок видобутку й обробки натуральних мінералів твердої породи.

Сфера застосування

Переважна частина з перерахованих вище каменів використовується при зведенні опорних споруд, декоративних перегородок й огороджувальних конструкцій. Виглядають подібні об'єкти стильно, ефектно та гармонійно з навколишньою природою. Особливо популярно останнім часом робити з мінералів опорні стійки для літніх терас.

Часто натуральним камінням облицьовують цокольні поверхи, гаражі, господарські будівлі. В цьому випадку краще обрати граніт, піщаник або базальт. Отримати гарний ансамбль на території вдасться, якщо додати ще доріжку, викладену з аналогічного мінералу. Це буде закінчена композиція, яка ляже в основу ландшафтного дизайну.

Завдяки різному камінню можна зробити красиві рокарії чи альпійські гірки. Однак додатково продумайте, якими рослинами ви хочете засадити найближчу територію. Наприклад, на кислих ґрунтах, де ростуть квіти, гірські рослини, плодові дерева та чагарники, будуть мати чудовий вигляд вапняки. Садити неподалік верески, гортензії й азалії не рекомендується.

Якщо вирішили зробити на ділянці доріжки або відкриті тераси, використовуйте мінерал, який слабо пропускає вологу, витримує великі механічні навантаження і має високий рівень зносостійкості. Такими особливостями можуть похвалитися базальт, лабрадорит, сієніт і серпентиніт.

Каміння в різних стилях ландшафтного дизайну

За допомогою натуральних мінералів є можливість створювати справжні витвори мистецтва, які додають своєрідну атмосферу екстер'єру. Різні декоративні елементи розбавляють одноманітність саду і роблять його більш структурованим. Кам'яні тематичні фігури гармонійно вписуються у всілякі стилістичні концепції, оживляючи навколишні умови.

Серед основних напрямків можна виділити такі стилі:

  1. Скандинавський. З ним асоціюються валуни, брили та галька. Допускається хаотичне розташування.
  2. Середземноморський. Актуально використовувати рожевий мармур або піщаник, а також морську гальку. Має добрий вигляд композиція на горбистій місцевості.
  1. Японський. Брати можна великі валуни, бруківку, гальку, щебінь. Дренаж «розчісується» граблями. Отримані лінії будуть символізувати брижі води.

Всі ці варіанти дуже актуальні в останніх сезонах, адже на п'єдесталі знаходяться екологічність і максимальна природність.

Ключові особливості підбору каменів

Натуральний камінь в ландшафтному дизайні – це один з основних елементів, тож до його вибору слід підходити відповідально. Дотримуйтесь кількох ключових правил:

  • беріть не більше як 3 породи;
  • віддавайте перевагу «сирим» мінералам;
  • потрібно співвідносити розміри ділянки та габарити каменів;
  • пам'ятайте про лаконічність споруд та естетику.

При створенні огороджувальних конструкцій потрібно використовувати одну породу. Уламки, що з'явилися в природних умовах, виглядають красивіше ніж ті, що піддавалися ручній обробці.

Якщо створюєте дизайн екстер'єру на великому майданчику, то використовуйте в композиції брили та валуни. Середні ділянки й компактні тематичні зони краще прикрашати маленькими камінцями. Це забезпечить гармонію на території.