САЛОН НАТУРАЛЬНОГО КАМНЮ

Як вибрати камінь для ванної кімнати

Залишити заявку
Потрібна консультація або залишилися питання стосовно товарів або послуг - заповніть форму і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Ваше ім'я*
Телефон*
Повідомлення
Top
Корисне
05 Ноября 2021
Ідея використати натуральний камінь для ванної приваблює багатьох людей. Вона має найжвавіші відгуки. Таке оздоблення естетичне, екологічне, створює антистресову атмосферу.
Як вибрати камінь для ванної кімнати

Інтер'єр ванної кімнати з каменю: головні переваги та особливості

Ідея використати натуральний камінь для ванної приваблює багатьох людей. Вона має найжвавіші відгуки. Таке оздоблення естетичне, екологічне, створює антистресову атмосферу. Але його потрібно проводити обережно, оскільки ванна має свою специфіку. Пов'язана вона з великою кількістю вологи у приміщенні, що може негативно вплинути на деякі матеріали. Тому для оздоблення ванної необхідно обирати камінь з водовідштовхувальними властивостями.

Використання в інтер'єрі

На практиці дизайн для ванної кімнати з натурального каменю реалізується у широкому спектрі напрямків. До них належать:

  • облицювання стін та стелі;
  • облаштування підлоги;
  • виготовлення сантехніки та декору;
  • оздоблення ванни.

Натуральний камінь, що використовується у дизайні, добре поєднується з іншими матеріалами (наприклад, дерево). Якщо він встановлений на підлогу, стіни або стелю, завдяки унікальному малюнку створюється візуальний ефект розширеного простору.

Особливості застосування

Оздоблення ванної кімнати натуральним каменем може бути виконане у різних варіантах. Для цього передбачені різноманітні форми плиток:

  1. Колоті. Відрізняються тим, що мають гострі краї. Такий варіант – чудове рішення для доповнення будь-якого інтер'єру.
  2. Розпиляні. Мають гладкі зрізи. На таких матеріалах природного походження немає унікального малюнка, проте це не заважає використовувати їх в оздобленні. На відміну від колотих, з ними приємно працювати, оскільки відсутній ризик травмуватися.
  3. Природні. Для виробництва такого типу плитки беруть різні гірські породи, що гарантує оригінальність. Цей вид природного каменю застосовують у ванних кімнатах як великої, так і малої площі.

Варто відзначити, що існують різноманітні імітації. Однак вони позбавлені тих переваг, якими наділений натуральний облицювальний камінь.

Плюси та мінуси матеріалу

Оздоблювання ванної кімнати натуральним каменем має ряд переваг. Насамперед відзначимо дизайн. Наступним важливим аспектом є екологічна безпека.

Для такої обробки використовується камінь, стійкий до цвілі, інших шкідливих грибків і бактерій, що негативно впливають не лише на вигляд приміщення, але й на здоров'я людей, які перебувають у ньому. Матеріал проявляє також стійкість до бризок. Він не пропускає воду, що перешкоджає промоканню стін. Плитка не боїться механічних впливів. Оздоблення довго зберігається без пошкоджень.

Якщо використовувати матеріали з каменю, є можливість застосувати різні варіанти декорування. Особливо цим славиться мармур з його незліченними природними візерунками. До переваг також належать:

  1. Стабільність початкових властивостей. Якщо на природний камінь регулярно впливає волога, він не втрачає свого кольору, на ньому відсутній наліт. Частково це можливо завдяки тому, що найуразливіші зони породи обробляються спеціальними речовинами.
  2. Безпека. Для обробки використовуються лише перевірені варіанти.
  3. Простота експлуатації. Натуральний облицювальний камінь не потребує кропіткого догляду. Поверхні не накопичують забруднення, плями. Відсутня необхідність довгого миття сильнодійними засобами.

При виконанні обробки ванної кімнати натуральним каменем на монтаж не піде багато часу та зусиль. З допоміжних матеріалів знадобиться лише клей. Внаслідок витривалості до навантажень, на стіни з натурального каменю можна навісити тумбочки, шафи, дзеркала та решту предметів, що формують інтер'єр.

Які мінуси варто зазначити

Скрізь, де є позитивні сторони, можна знайти й негативні. Їх не так багато, але на них необхідно звернути увагу. Якщо ви вирішили виконати оздоблення натуральним каменем у невеликій за площею ванній кімнаті, не використовуйте для цього темні відтінки. Це викликає не найприємніші відчуття, до того ж візуально зменшує приміщення.

Другий суттєвий негативний момент – це вартість. Причина у тому, що видобуток натурального каменю – доволі дорогий процес. Сировина проходить попереднє оброблення, а для цього потрібне високотехнологічне обладнання. Таким чином, продукція, яка надходить у продаж, дешевою бути не може.

Великий асортимент – це як перевага, так і недолік. Перш ніж купити натуральний камінь для оздоблення ванної кімнати, доводиться переглядати безліч варіантів. Щоб знайти матеріал, стійкий до вологи та інших впливів, а також який відповідає побажанням у частині дизайну, витрачається чимало часу. Спростити завдання допоможе звернення до спеціалістів.

Як підтримувати порядок

Вже згадувалося, що оздоблювальні матеріали для ванної, виготовлені з каменю природного походження, не вимагають особливого догляду. Але він таки потрібен, щоб підтримувати їхній вигляд, блиск і колір в ідеальному стані.

При цьому необхідно врахувати специфіку матеріалу, підбирати засоби для миття, які не завдають шкоди поверхням. Для цього купують склади з нейтральною кислотністю. Якщо ви для обробки ванної кімнати використовували плитку з пористою структурою, подбайте про те, щоб у вас були засоби для миття, що містять віск. Вони захищають матеріал від руйнування, виключають потрапляння бруду всередину.

Особливу увагу необхідно приділяти чищенню, яке виконується після проведення облицювальних робіт у ванній кімнаті. Ризик того, що на поверхні залишаться плями, що в'їлися, або відбитки пальців, доволі високий. Боротися з ними необхідно складом, який призначений спеціально для видалення. При обробленні поверхні варто використовувати лише м'які губки.

Що важливо запам'ятати

Щоб надовго зберегти оздоблення ванної кімнати, для якої використовувалися плити з природного каменю, необхідно дотримуватися низки вимог. По-перше, не можна застосовувати засоби для миття з абразивними частинками. Це дуже негативно впливає на поверхню. Також виключається використання жорстких щіток, йоржиків, ножів та решти інструментів, що створюють подряпини.

Не можна у процесі миття застосовувати окріп. Хоча для оброблення ванної кімнати беруться матеріали, стійкі до вологи та перепадів температури, агресивний вплив подразників не буде мати позитивних наслідків. Це може призвести до утворення сколів, тріщин, потемнінь.

Щоб догляд був дійсно ефективним, необхідно використовувати засоби, розроблені саме для тієї породи природного каменю, з якого виготовлена ​​плитка для облицювання вашої ванної кімнати. Про них можна дізнатися у фахівців з оздоблення чи виробників.