САЛОН НАТУРАЛЬНОГО КАМНЮ

За якими ознаками обирати мармур: секрети від професіоналів

Top
Корисне
08 Ноября 2021
На ринку України достатньо гірських порід, що продаються під виглядом мармуру, проте не відповідають його класу. Багато з них ні з фізико-хімічних, ні з експлуатаційних властивостей не нагадують цей камінь.
За якими ознаками обирати мармур: секрети від професіоналів

Основні параметри для вибору

На ринку України достатньо гірських порід, що продаються під виглядом мармуру, проте не відповідають його класу. Багато з них ні з фізико-хімічних, ні з експлуатаційних властивостей не нагадують цей камінь. Прикладом є мармурований юрський вапняк. У лінійці продукції пропонуються такі колекції:

 • «Місяць Беж»;
 • «Санні Дарк»;
 • «Санні Лайт»;
 • «Галлала»;
 • «Сільвія Орро».

Він легко полірується, йому надають товарного вигляду. Проте до мармурового класу йому далеко, що підтверджує експлуатація. На сонці такий камінь швидко вигоряє, стає непридатним при перепадах температури. Матеріал не підходить ні для зовнішнього оздоблення, ні для використання в агресивних умовах (наприклад, у ванній кімнаті, сауні тощо).

Аналогічними характеристиками наділені серпентинітові брекчії. Багато виробників та торгових компаній називають їх індійським мармуром, хоча таке визначення не зовсім відповідає дійсності. Типовим представником є ​​лінійка «Бідасар», куди входять колекції:

 • «Браун»;
 • «Грін»;
 • «Голд».

Що стосується безпосередньо мармуру, то він належить до групи метаморфізованих вапняків. Метаморфоза обумовлена ​​перекристалізацією структури. Щоб визначити справжність, небажано використовувати лише поліровану поверхню каменю. Якщо розрізати пласт диском, можна побачити різницю між псевдомармуром і автентичним варіантом. Набагато більше відомостей може дати натуральна вищербина на плитці.

У чому полягає відмінність мармуру від решти каменів

Необхідно пам'ятати, що популярними є й інші кам'яні породи, наприклад, травертин і граніт. Їхні властивості теж потрібно знати (щоб визначити справжність мармуру). Перший належить до групи вапняків. Поширені кольори та відтінки:

 • білий;
 • бежевий;
 • темні;
 • нейтральні.

Травертин відрізняється високою пористістю. Іноді його візерунки можуть бути схожими на ті, які властиві мармуру. Однак останній характеризується більшою щільністю. Він має багато природних колірних відтінків. Це можна віднести до особливих властивостей мармуру. Разом з традиційним білим для нього характерні такі кольори:

 • чорний;
 • синій;
 • зелений.

Матеріал має вищу міцність, у порівнянні з травертином. Останній легше обробляти.

Що стосується граніту, то він має багато спільних характеристик з мармуром, але при цьому не є магматичною породою. Його структура відрізняється зернистою або крапчастою поверхнею. Існують сорти мармуру, що нагадують граніт. Однак у більшості випадків для нього характерний малюнок у вигляді тонколінійних прожилок.

Що потрібно знати під час покупки мармуру

У процесі придбання каменю варто враховувати мету, з якою його планується використати. Це може бути виготовлення підвіконь, меблевих елементів, підлоги, оздоблення для стін. У цьому контексті враховують ступінь навантаження, якому планується його піддавати. Воно мінімальне, якщо з нього виготовляється декоративний елемент. Якщо для мармуру передбачається практична функція, наприклад, використання його у фасаді чи при облаштуванні підлоги, тоді ступінь навантаження може змінюватись. Тут все залежить від напряму.

При експлуатації має значення тип обробки. Вона буває:

 • матова;
 • алмазна матова;
 • полірована;
 • брутальна.

Існують характеристики, які у комплексі формують особливі властивості мармуру. До них належать:

 • загальна краса, причому це стосується як каміння з прожилками, так і полірованого;
 • твердість та міцність;
 • тривалість експлуатації;
 • простота обслуговування.

У продаж надходять різні сорти мармуру. Колір каменю та форма малюнка вказують на місце, де його видобувають. Обираються плитки відповідно до дизайну приміщення, в якому їх планують використовувати. Пересічним споживачам доводиться думати, аналізувати пропозиції, перш ніж вдасться знайти правильний варіант. Якщо виникають складнощі, доцільно звернутися до фахівців, які нададуть консультативну допомогу.

Як визначити якість

Одним з найпростіших способів, щоб відрізнити мармур від решти порід, є розпилювання. У справжнього каменю спостерігаються кристалоїдні елементи, а у вапняків, що видають на нього, структура нагадує борошно.

Якість мармуру визначають за якістю оброблення поверхні плити. Цей метод лише здається простим. Потрібно провести рукою по обробленій поверхні. Вона має бути гладкою. Якщо відчуваються жили, можуть виникнути питання щодо якості продукції. Одним зі способів перевірки класу мармуру є заливання каверн, від кількості яких залежить показник. З цією метою використовуються епоксидну смолу.

Якщо після її заливання на поверхні з'являється велика кількість закоркованих ділянок, це вказує на те, що перед вами низький сорт. Приблизно таким же чином здійснюється резинатура – методика перевірки якості мармуру, що знайшла широке застосування за кордоном. Вона проводиться на останній стадії полірування. Замість епоксидної смоли для заливки використовують лак. Процес виконується на фабричних конвеєрах.

Не варто нехтувати візуальним оглядом. Якщо ви помітили, що на камені є сліди використання барвників, проглядаються мікротріщини та відкриті жили, це свідчить про низький сорт.

Важливість геометрії мармуру

Нерідко перевірці піддається безпосередньо сляб. Тут необхідно звернути увагу на його конфігурацію. Плита має бути прямокутна, а не у формі дуги. Товщина виробу – не більше ніж 20–30 мм. Іноді допускається відходження від стандартного діапазону (18-25 мм).

Товщина зі всіх боків слябу – однакова. Якщо він не відповідає цій вимозі, партію визнають браком. При використанні такого матеріалу виникають проблеми, наприклад, там, де потрібне стикування або підклеювання. А це впливає на загальний вигляд, проте стає видно лише тоді, коли запізно щось виправляти.

Варто також пам'ятати, що при виробництві сляба практично неможливо досягти ідеального прямокутника. Цю особливість потрібно брати до уваги, розраховуючи характеристики майбутнього виробу та кількість необхідних матеріалів.

При перевірці плитки враховуйте також те, що її основними геометричними параметрами є ширина та довжина. Ці показники перевіряються шляхом обстеження невеликої партії. Якщо розбіжність зі стандартом перевищує 1 мм, доречно говорити про брак. Враховуючи це, мармурові плитки ділять на калібровані та некалібровані. Перші відповідають стандартам, а другі вважаються бракованими.

Багато хто намагається заощадити, купуючи некалібрований мармур. Але в результаті це може спричинити додаткові витрати на перероблення. Використання у роботі свідомо неякісного матеріалу пов'язане з ризиком отримати результат, який не відповідатиме бажаному.